După o lungă perioadă de secetă CS Mioveni a reușit să lege trei victorii consecutive în ultimele etape, cu Bistița, Craiova și Reșița. Argeșenii s-au apropiat la două puncte de playoff și pare că tragedia nu ar fi atât de mare chiar dacă nu ar accede acolo. Președintele Cosiliului Director, Dumitru Olteanu a avut în sfârșit puterea să zâmbească și consideră că Marius Stoica a reușit să unească vestiarul. „Am obținut o victorie foarte importantă cu Reșița şi cred că sunt trei puncte meritate pentru noi. Am făcut o primă repriză foarte bună şi am ratat trei sau patru mari ocazii de a marca. În repriza a doua au jucat mai bine şi cei de la Reşiţa şi au avut momente bune de fotbal. Numai că, Marius Stoica a fost un antrenor inspirat şi a făcut o schimbare care a avut efect pe tabela de marcaj prin introducerea lui Ousmanne Gueye, acesta reuşind să marcheze golul victoriei în acest joc. Sunt puncte importante pentru echipa noastră şi iată că avem şi un antrenor foarte inspirat. Marius Stoica a reuşit să strângă jucătorii în jurul său, fapt ce nu poate decât să ne bucure şi să ne facă să privim cu optimism către meciurile ce vor urma în perioada următoare”, a declarat Dumitru Olteanu, preşedintele Consiliului Director al echipei CS Mioveni.
Vorbele un președinte fericit: „Stoica a reuşit să strângă jucătorii în jurul său!”
Niciun comentariu


