Profitând de faptul că Liga I va lua o pauză de aproape două săptămâni, galben-verzii au plecet în cantonament la Sinaia. Aceștia vor face pregătire fizică până sâmbătă, fiind puțin probabil să dispute vreun meci amical. Aceștia sunt de astăzi la munte și vor încerca să mai pună la punct anumite detalii legate de joc. Alături de ei se află și Mihai Stoichiță. tehnicianul care tot tatonează venirea sa la echipă. După umilința de luni seară, când brazilienii celor de la FC Vaslui au driblat în ritm de samba defensiva aeriană a miovenarilor, cărora le-au înscris cinci boabe- cum se spune în fotbal-, Stoichiță a declarat ca va semna cu echipa. Aceasta cu jumătate de gură ce-i drept. Negru de supărare pe viitorii săi elevi, acesta a punctat, mai voalat, că unii dintre jucători nu au ce căuta la echipă. Situația în cadrul lotului nu este deloc una plăcută, deoarece au trecut nouă runde, iar galben-verzii își betonează cu fiecare etapă locul în subsolul clasamentului, nefiind în stare să profite de greșelile adversarilor. Timp ar mai fi, șanse la fel, depinde numai de băieți. Telu Stancu, interimarul de pe banca tehnică a declarat că această pauză competițională poate prinde bine echipei. „Nu știu dacă ne avantajează sau nu. Tot ce pot să spun este că vom avea timp să pregătim meciul cu Rapid București. Așa cum nu ne dădea nimeni șanse cu Oțelul că putem lua un punct, poate facem și acolo o surpriză. În fotbal nu se știe niciodată. Sunt niște lucruri inexplicabile în jocul echipei prestat la Galați și cel cu FC Vaslui. Băieții cred că atât au putut din păcate. Noi am păstart în teren și la acest meci, ech ipa care a scos un punct la Galați, am crezut că vom avea continuitate în jocuri. Sunt multe probleme, nu numai cea din atac. „, a spus Stancu.
Își ling rănile la Sinaia
Un comentariu


