Un accident spectaculos s-a petrecut seara trecută, la Mioveni.
Şoferul unui autoturism Mercedes se deplasa cu viteză pe bulevardul Dacia. La un moment dat, a pierdut controlul bolidului, intrând, la propriu, cu maşina într-o cofetărie.
Din primele informaţii, bărbatul nu era băut, însă a a rămas pieton din cauza faptului că a depăşit cu mult viteza legală. Nu au existat, din fericire, răniţi, însă şoferul trebuie să îl despăgubească cu o sumă frumuşică pe proprietarul cofetăriei.


