Polițiștii de la Secția 3 din Pitești au reținut doi bărbați în vârstă de 57 de ani, respectiv de 60 de ani, ambii din București, pentru săvârșirea infracțiunii de furt. În urma cercetărilor, s-a stabilit că cei doi ar fi sustras în data de 18 iunie suma de 1000 de lei din buzunarul unui bătrân de 92 de ani, distrăgându-i atenția și pretinzând că vor să îi ofere o haină de pomană. Bărbații au fost reținuți pentru 24 de ore, urmând ca astăzi să fie prezentați Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești cu propunere de luare a unei măsuri preventive.


