Grădina Zoologică din Barcelona își va redeschide mâine porțile pentru vizitatori, după ce, începând cu 14 martie, a fost închisă din cauza pandemiei. Autoritățile locale vor organiza o conferință de presă, în care vor explica măsurile de protecție ce vor fi luate, atât pentru personal, cât și pentru vizitatori. De asemenea, vor fi prezentate și activitățile de conservare care au fost efectuate în timpul perioadei de restricții.
Sursa: 20minutos.es


