Ziua națională a marcat, în mod tradițional și startul oficial al sărbătorilor de iarnă la Pitești. Fanfara Argeșului a deschis evenmentul cu imnul României. Mii de oameni au ignorat frigul și ploaia și au asistat la aprinderea iluminatului festiv de către edilul Cornel Ionică. A urmat un super concert susținut de Carla’s Dreams dar și un foc de artifcii care a luminat centrul municipiului. Mai jos, un colaj realizat de Mihai Neacșu de la www.fotopress-24.ro
















