Ziua națională a fost sărbătorită și în Argeș. La Pitești, festivitățile au debutat dimineață cu depuneri de coroane la Monumentul Eroilor. Imediat după aceasta a avut loc și o defilare a forțelor armate, dar și a cadrelor de la IJJ, ISU sau Salvamont. Sute de oameni au sfidat ploaia și frigul și au asistat, alături de autoritățile locale, la manifestările dedicate sărbătorii românilor de pretutindeni.
Colajul foto a fost realizat de colegul Mihai Neacșu, de la www.fotopress-24.ro













