ArgeșPlusArgeșPlusArgeșPlus
  • Acasă
  • Editorial
  • Politic
  • Stiri
    • Social
    • Cultură
    • Educatie
    • Economic
    • Fapt divers
    • Special
    • Monden
    • National
    • International
    • Una pe zi
    • Galerie Foto
    • Știri cu video
  • Pamflet
  • Sport
  • VIDEO
  • ECHIPA & CONTACT
Citești: Ion Mînzînă: Pentru cei de la PNL, singurul țel este să câștige alegerile, dispuși fiind să urce pe cadavre
Font ResizerAa
Font ResizerAa
ArgeșPlusArgeșPlus
  • Acasă
  • Editorial
  • Politic
  • Stiri
    • Social
    • Cultură
    • Educatie
    • Economic
    • Fapt divers
    • Special
    • Monden
    • National
    • International
    • Una pe zi
    • Galerie Foto
    • Știri cu video
  • Pamflet
  • Sport
  • VIDEO
  • ECHIPA & CONTACT
Urmăriți-ne
© Toate drepturile rezervate Argeș Plus TV.
ArgeșPlus > Politic > Ion Mînzînă: Pentru cei de la PNL, singurul țel este să câștige alegerile, dispuși fiind să urce pe cadavre
Politic

Ion Mînzînă: Pentru cei de la PNL, singurul țel este să câștige alegerile, dispuși fiind să urce pe cadavre

Argeseanul
Actualizat la: 27 iulie 2020 12:01
Argeseanul
acum 6 ani
Distribuie
4 min.

Astăzi a avut loc conferința de presă a PSD Argeș la care au participat președintele organizației județene, Ion Mînzînă – vicepreședinte al Consiliului Județean – și deputatul Nicolae Velcea, vicepreședinte al organizatiei județene.

Cu acest prilej, Ion Mînzînă a adus în atenție temele legate de posibila carantinare a unor localități din Argeș în condițiile în care liderii PNL au organizat deja celebra întâlnire de partid urmată de chermeza de la Muzeul Național “Brătianu”.

“Se discută despre posibila intrare în carantină a unor localități. Dar trebuie spus că primarii orașelor și comunelor vizate au luat măsurile necesare pentru a încerca o reducere a numărului de îmbolnăviri. Eu i-aș recomanda prefectului să încerce o carantinare a întreg staff-ului PNL care a încălcat și încalcă în fiecare zi regulile. Vila “Florica” este acum Muzeu Național. Îmi pun problema dacă dl. director Mihai Alexandrescu are cunoștință de atribuțiile care îi revin, mai ales că știm că deține funcția fără a avea calificarea necesară. Cei de la PNL puteau închiria spații pentru astfel de ședințe, pentru că nu o să vedeți vreun partid care să facă întâlniri politice la un muzeu național! Să ne comunice dl. prefect măsurile dispuse în acest caz, deși cred că, în slugărnicia sa, nu va face nimic. Toate gesturile celor de la PNL ne arată iresponsabilitatea care îi caracterizează! Cei de la PNL nu știu decât un singur lucru: că fărădelegea guvernează România!”, a spus Ion Mînzînă. În ceea ce provește alegerile, Ion Mînzînă a spus că Guvernul este cel care trebuie să decidă dacă vor mai avea loc sau nu în septembrie, dată fiind situația epidemiologică. “Pentru cei de la PNL, singurul țel este să câștige alegerile, dispuși fiind să urce pe cadavre și să încalce orice regulă a democrației!”, a conchis liderul PSD Argeș.

În cadrul conferinței a fost făcut și anunțul conform căruia deputatul Nicolae Velcea va fi candidatul PSD pentru funcția de primar al orașului Ștefănești.

“Mulțumesc conducerii organizației pentru propunere, propunere care mă onorează și mă obligă în egală măsura. Sunt născut și crescut în Ștefănești, sunt căsătorit și am un copil. Am lucrat la Dacia 31 de ani, ocupând funcții diverse, în special administrative. Sunt membru PSD din anul 2000, iar în 2012 am fost ales consilier județean, fiind președinte al comisiei de buget-finanțe și lider de grup. Din 2015 sunt vicepreședinte PSD Argeș, iar din 2016 sunt deputat, activând în comisiile de buget-finanțe și de apărare. Consider că exeperiența mea politică și experiența administrativă sunt punctele mele forte în ceea ce privește candidatura la Primărie. Ștefăneștiul are nevoie de mai multe lucruri necesare unui trai civilizat, de la utilități la o bună salubrizare. Se pot face multe, având în vedere că Ștefănești este o localitate cu buget destul de mare și în care se pot atrage și fonduri europene și naționale pentru diverse proiecte.”, a declarat Nicolae Velcea.

Biroul de presă PSD Argeș

Recomandări

Gheorghe Davidescu a câștigat procesul cu AJVPS Argeș
Un tânăr țărănist pleacă din funcția de consilier pentru cosmetice
Mircea Drăghici reuşeşte să modifice Legea finanţării partidelor politice
Și Ploieștiul se alătură administrațiilor locale care acordă familiilor un stimulent financiar în valoare de 2000 de lei la nașterea copilului!
Mioveniul a fost reprezentat în Portugalia
Etichete:alegericarantinăIon Mînzînăpsd
Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp Email Print
Articolul precedent Ginerele primarului Georgescu de la Mioveni, arestat pentru luare de mită
Articolul următor FAZA ZILEI:TUCALAR SEF

Urmăriți-ne

FacebookLike
YoutubeAbonează-te

Furtul unei schele surprins pe camere, dar ignorat de autorități. Revolta unui important afacerist din Pitești

Dezbatere: De la urșii care terorizează Argeșul, la guvernul ,,de sacrificiu”

SPORT PLUS: De la lupte, la MMA!

Sportul românesc, la limita subzistenței

about us

We influence 20 million users and is the number one business and technology news network on the planet.

ArgeșPlusArgeșPlus
Urmăriți-ne
© Toate drepturile rezervate Argeș Plus TV.

Folosim cookie-uri pentru a-ți oferi cea mai bună experiență pe site-ul nostru web.

Poți să afli mai multe despre cookie-urile pe care le folosim sau să le dezactivezi în .

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Ai uitat parola?

ArgeșPlus
Powered by  GDPR Cookie Compliance
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.

Cookie-urile strict necesare

Cookie-urile strict necesar trebuie să fie activate tot timpul, astfel îți putem salva preferințele pentru setările cookie-urilor.