Ministrul Educației, Sorin Cîmpeanu, susținea schimbarea metodei de predare disciplinară, în cea interdisciplinară. Ministrul a mai spus că până nu se va întâmpla acest lucru, România nu va scăpa de analfabetismul din școli.
Mai multe detalii citiți aici: https://www.ziarobiectiv.ro/se-schimba-modul-de-predare-in-scoli-ministrul-edicatiei-a-pricepe-este-mult-mai-important-decat-a-sti/


