Se fac angajări la Spitalul Județean de Urgență Pitești. Se organizează concursuri pentru ocuparea mai multor posturi vacante.
„În prezent, Spitalul Județean de Urgență Pitești organizează concursuri pentru ocuparea următoarelor posturi:
-medic primar și medic specialist – Neurologie, medic stomatolog- Medicină Dentară, medici – Radiologie și Imagistică Medicală, Anatomie Patologică, ORL, Oftalmologie, Anestezie și Terapie Intensivă, Boli Infecțioase și Gastroenterologie.
De asemenea, sunt scoase la concurs posturile de:
-Farmacist șef,
-Medic șef Secție Urologie,
– Medic șef Secție Anestezie și Terapie Intensivă,
– Medic șef Secție Oncologie,
– Medic șef Serviciu SPIAAM (Serviciul de prevenire a infecțiilor asociate
asistenței medicale),
– Medic șef Secție Boli Infecțioase,
– Medic șef Centru de Hemodializă,
– Medic șef Laborator de Analize Medicale.
Mai multe detalii despre modalitatea de înscriere la aceste concursuri pot fi obținute accesând site-ul instituției: www.sjupitesti.ro, secțiunea informații de interes public/anunțuri angajare”, transmite Cristina Cazacu, purtător de cuvânt al Spitalului Județean de Urgență Pitești.


