Un locuitor al satului Pârvu Roșu , din Costești, a relatat pe pagina sa de Facebook ce servicii i-a oferit furnizorul de telefonie și internet, după ce a semnalat un deranjament. Din momentul în care a anunțat problema, așteptarea echipei de intervenție s-a prelungit cu peste o săptămână. Iată mesajul acestuia:
„Am anunțat un deranjament de nefunctionalitate a serviciului de internet la compania RDS-RCS în data de 10.12.2020 ora 20. Mi s_a comunicat ca va interveni echipa tehnica la locație pe data de 11.12.2020 ora 15 Am tot așteptat echipa tehnica sa sosească pana la ora 22 când am revenit cu un nou telefon (în tot acest interval nu am primit nici un telefon, mesaj prin care sa mi se comunice ca echipa tehnica nu va sosi la locație). Mi s-a comunicat când am sunat din nou la ei ca va sosi echipa pe data de 12.12 la primele ore ale dimineții. Am tot așteptat pana la ora 09 când am revenit din nou cu un telefon la ei. Menționez ca în tot acest interval la fel nu am primit nici măcar un telefon de înștiințare ca nu sosește echipa tehnica. Revenind din nou cu telefon la ei mi s-a comunicat ca vor urgenta soluționarea și ca va veni echipa pe data de 12.12.2020 în intervalul orar 10-12.Am tot așteptat echipa sa sosească pana la ora 13 când am revenit din nou cu un telefon. Mi s-a comunicat ca nu a putut ajunge echipa și ca va veni pe data de 15.12.2020 în intervalul orar 8-11…. Pe data de 14.12.2020.am fost sunat la ora 16.00 ca nu au echipa sa intervină dimineața și ca prima echipa disponibila este în intervalul 17-22
Observați pana unde poate ajunge bataia de joc a companiei RDS-RCS la adresa abonaților. Modul cum își tratează abonații și modul cum sunt soluționate deranjamentele în timpul cât mai scurt. Dam mereu vina pe guvernanți pentru ca lucrurile merg prost în tara asta. Dar noi, noi ca oameni ce facem. În primul rând trebuie să ne schimbam noi ca oameni.”


