SCM Universitatea Piteşti – CS Timişoara 41 – 29 (19 – 15)
Handbalistele de la SCM Universitatea Piteşti au obţinut un nou succes în campionatul Diviziei A. Elevele pregătite de Victor Neagu şi Paul Mihăilă au evoluat în această etapă pe teren propriu în fața unei echipe modeste: CS Timișoara. Acestea au reușit să facă un joc învingându-le pe bănățence la o diferenţă de 12 goluri, scor 41-29.Directorul tehnic al echipei Paul Mihăilă nu s-a declarat însă tocmai încântat de evoluția fetelor. „Sunt mulţumit în primul rând de scorul final, dar nu şi de felul în care s-au prezentat fetele în acest meci. Este clar că mai sunt lucruri de pus la punct, dar sper ca totul să se rezolve în cel mai scurt timp. Nu avem un nivel grozav de joc şi nici din punct de vedere fizic nu cred că fetele stau prea bine. Mai avem aici de lucrat şi sper ca totul să se rezolve în cel mai scurt timp pentru a putea evita surprizele neplăcute. Sper ca finalul turului să nu mai aducă alți pași pentru noi”, a declarat Paul Mihăilă.


