HC Argeș are parte de o mică perioadă de pauză până pe 10 noiembrie, campionatul fiind suspendat. Elevii lui Titel Răduță au avut însă parte de un parcurs destul de bun în primele șase runde, fiind învinși doar o singură dată. Ei au cedat numai pe terenul liderului CSM Oradea, formație care este cu o treaptă mai sus decât restul componentelor seriei B a Diviziei A. Ca urmare a acestui parcurs băieții sunt acum pe locul secund, cu 15 puncte, la trei lungimi de orădeni și la egalitate cu cei de la Voința Savin Due Sebeș.
Planuri îndrăznețe
Președintele piteștenilor, Alexandru Ionescu, este mulţumit de ceea ce s-a realizat pâna acum și speră ca echipa să se mențină pe acest drum bun. „Am avut parte de un parcurs foarte bun până în prezent şi sper ca lucrurile să meargă la fel şi din perioada următoare. Ce ne-am propus am şi reuşit să realizăm, asta în ideea în care am câştigat celelalte meciuri din campionat, mai puţin pe cel de la Oradea. Acolo am ţinut lângă echipa adversă o mare perioadă din joc, dar din păcate am cedat pe final de meci. Oricum,


