FAPTUL DIVERS
Scandal în PSD, că Paul Stănescu a pus mâna pe microfon și a zis că e cu un picior afară din coaliție, de parcă ar pleca de la o petrecere plictisitoare! „E doar o chestiune de timp până zicem pa!”, a tunat el, visând probabil la o vacanță fără colegii de la guvernare. Dar hop și Sorin Grindeanu, care a sărit ca ars să-l contrazică: „Stai jos, Paul, că nu plecăm nicăieri!” Zice că deciziile se iau la ședințe, nu la cafea, și că PSD n-are chef să rupă coaliția doar pentru că Stănescu s-a trezit cu reformele altora pe cap. Totuși, dacă neînțelegerile continuă, s-ar putea să vedem PSD-ul făcând bagajele, dar până atunci, Grindeanu zice să stăm calmi și să așteptăm conferința de presă. Popcornul e pregătit!
Niciun comentariu




