
Fundaşul alb-violeților, Marius Briceag, a primit telegrama de convocare la echipa naţională under 19 a României. Acesta va avea de disputat două meciuri în deplasare împotriva selecționatei similare a Macedoniei. Prima partidă va avea loc mâine, de la ora 15, în timp ce al doilea joc va avea loc joi cu începere de la ora 12. Dacă fotbalistul piteștean va avea evoluţii foarte bune, va avea toate şansele să facă parte din lotul României pentru Campionatul European Under 19 ce va fi organizat în țara noastră. UEFA a acordat Federaţiei Române de Fotbal dreptul de a organiza turneul final al Campionatului European de juniori „Under 19” 2011. Jocurile urmează a se disputa pe stadioanele „Concordia” din Chiajna, „Cătălin Hâldan” din Brăneşti, „Comunal” din Berceni şi la „Centrul Naţional de Fotbal” de la complexul Mogoşoaia.


