Nu mai puțin de 300 de comercianți, majoritatea producători, sunt prezenți, la acest sfârșit de săptămână, în Piața Vasile Milea în cadrul ediției 2019 a Toamnei Piteștene. În aceste zile, piteștenii se pot aproviziona cu fructe, cu legume, dar și cu must sau vin, terasele din zonă îmbiindu-i și cu pastramă sau mici.
Astăzi, deschiderea evenimentului a fost făcută de către primarul Cornel Ionică alături de colegii din Consiliul Local, de către subprefectul Adrian Bughiu și de către vicepreședintele CJ Argeș, Simona Brătulescu.


