Ghinion în această dimineață pentru doi conducători auto, un bărbat și o femeie, aflați în trafic în localitatea argeșeană Mărăcineni. Mașinile acestora au fost implicate într-un accient rutier care s-a soldat numai cu pagube materiale și un atac de panică.
Accidentul s-a produs pe fondul neasigurării în trafic, bărbatul recunoscând că a intrat în intersecție fără a se asigura în prealabil dar totodată se aștepta ca femeia, începătoare în ale condusului, să pună frână.
Au fost trimiși, la fața locului, pompierii cu o autospecială cu modul pentru descarcerare dar și un echipaj SMURD.
Femeia cu atac de panică a necesitat asistență medicală.


