CS Mioveni-Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-0 (1-0)
Elevii lui Alexandru Pelici au disputat sâmbătă un nou joc în campionatul Ligii a II-a de fotbal. Galben-verzii au avut programat meci pe teren propriu în etapa cu numărul 19, ultima a turului. Argeșenii au dat piept cu una dintre revelațiile acestui sezon, nou-promovata Sepsi Sf. Gheorghe, formație care ocupa înaintea rundei locul doi în clasament. A fost al treilea meci în numai o săptămână pentru CS Mioveni: 1-2 acasă cu Luceafărul Oradea și 2-1 în deplasare (cu un om în minus) în compania celor de la CS Afumați. Deși adversarul are în lot jucători experimentați, cu multe meciuri în ghete în primul eșalon, precum Hadnagy, golgheterul ligii, cu 18 reușite până în acest moment, oaspeții nu au putut face față adversarului care a evoluat excelent. Edi Stoica, în minutul 24 și Roberto Ayza, în minutul 60 au fost cei care au marcat pentru gazde și au pecetluit soarta confruntării. CS Mioveni a urcat astfel pe locul 5, cu 31 de puncte, la doar trei lungimi de Sepsi, FC Brașov și Olimpia Satu Mare. Lider incontestabil este Juventus București cu 42 de puncte. Urmează derbyul cu formația de pe primul loc, iar argeșenii au o revanșă de luat după eșecul din prima rundă, 1-4 în deplasare. Meciul cu trupa din capitală va avea loc vineri 3 decembrie, de la ora 18:00, pe Orășenescul din Mioveni.


