Partida care a închis etapa a IX-a a Ligii secunde de fotbal s-a desfășurat aseară la Pitești. FC Argeș a întâlnit pe UTA Arad, în nocturnă, în fața a cel mult 200 de spectatori. Am asistat la un joc pe contre, cu un mare plus pentru arădeni care au fost mult mai bine așezați în teren, cel puțin în partea a doua. Șutul lui Ivănică din minutul 25 a electrocutat bara transversală a porţii apărate de către Remo. Soarta partidei a fost scrisă începând cu minutul 63 când Silvăşan i-a pasat perfect lui Laso, iar acesta și-a bătut joc de argeșeni driblând totul în calea sa. Rămas singur cu Croitoru a marcat primul gol al meciului. Calvin a închis, în minutul 86, tabela la 2-0 pentru oaspeți. Antrenorul acestora, Adrian Falub crede că victoria elevilor săi este una meritată. „Sunt de părere că victoria noastră este una perfect meritată. Am reuşit să controlăm jocul o mare parte a timpului. În prima parte am notat singura mare ocazie de gol a celor de la FC Argeş. Aceasta i-a aparţinut lui Ivănică a cărui minge s-a oprit în bara transversală. Acolo au fost mai multe emoţii pentru noi, dar cred că în partea secundă am fost mult mai atenţi şi am reuşit să dominăm jocul mai mult. Am avut mai multe ocazii şi am marcat şi cele două goluri. Noi ne-am atins obiectivul şi rămân la părerea mea că este o victorie perfect meritată”, a punctat Adrian Falub.



