Un botez care avea loc la data de 15 ianuarie într-o sală de evenimente din orașul Topoloveni a fost întrerupt de jandarmi. Atât organizatorul, cât și administratorul au fost amendați.
„În timpul verificărilor pe raza orașului Topoloveni, jandarmii au fost sesizați cu privire la faptul că la o sală de evenimente are loc o petrecere privată. Jandarmii s-au deplasat la locul indicat, unde au descoperit faptul că sesizarea se confirmă. Petrecerea privată(botez) a fost oprită, iar organizatorul și administratorul au fost sancționați cu amendă în valoare de 3000 de lei fiecare. Astfel de acțiuni se vor desfășura în perioada următoare în toate localitățile județului, atât independent cât și în cooperare cu alte structuri”, informează Inspectoratul de Jandarmi Județean Argeș.


