Țara noastră va găzdui în acest weekend o competiție extrem de importantă la nivel european. Duminică se va desfășura la Poiana Braşov Campionatul Balcanic de alergare montană. La această întrecere va fi angrenată și o argeșeancă. Astfel, calificată este şi una dintre sportivele secţiei de altetism de la CSM Piteşti, musceleanca Denisa Dragomir. Aceasta va lua startul în proba 8000 de metri, iar întrecerea nu va fi deloc una simplă. Pe lângă faptul că îşi va măsura forţele cu sportive din ţări importante, argeşeanca se va pregăti astfel şi pentru ceea ce o aşteaptă luna viitoare. Denisa va concura în Bulgaria la finala Campionatului European de alergare montană. La junioare Dragomir are deja în palmares titlul continental, premisele pentru o medalie fiind destul de bune pentru eleva lui Valentin Coroja.
Denisa Dragomir, pregătiri pentru Europeanul de alergare montană
Niciun comentariu


