ArgeșPlusArgeșPlusArgeșPlus
  • Acasă
  • Editorial
  • Politic
  • Stiri
    • Social
    • Cultură
    • Educatie
    • Economic
    • Fapt divers
    • Special
    • Monden
    • National
    • International
    • Una pe zi
    • Galerie Foto
    • Știri cu video
  • Pamflet
  • Sport
  • VIDEO
  • ECHIPA & CONTACT
Citești: FAPTUL DIVERS
Font ResizerAa
Font ResizerAa
ArgeșPlusArgeșPlus
  • Acasă
  • Editorial
  • Politic
  • Stiri
    • Social
    • Cultură
    • Educatie
    • Economic
    • Fapt divers
    • Special
    • Monden
    • National
    • International
    • Una pe zi
    • Galerie Foto
    • Știri cu video
  • Pamflet
  • Sport
  • VIDEO
  • ECHIPA & CONTACT
Urmăriți-ne
© Toate drepturile rezervate Argeș Plus TV.
ArgeșPlus > Fapt divers > FAPTUL DIVERS
Fapt diversPrima Pagina

FAPTUL DIVERS

Argeseanul
Actualizat la: 21 septembrie 2021 09:28
Argeseanul
acum 5 ani
Distribuie
8 min.

ALBINELE UCIGASE DE PINGUINI

Peste 60 de pinguini africani, specie aflată pe cale de dispariţie, au fost găsiți morți pe o plajă din orașul Cape Town, după ce au fost atacați de un roi de albine, scrie BBC.Probabil, nu s-au lasat polenizati!

CIOLACU CARCOTASUL!

Marcel Ciolacu a criticat, într-o postare pe Facebook, activitățile din ultimele zile ale președintelui Klaus Iohannis și ale premierului Florin Cîțu. Liderul PSD susține că în timp ce România se confruntă cu valul patru al pandemiei, șeful statului îi îndeamnă pe români să joace golf, iar prim-ministrul merge singur la mare. Ciolacu e un sfant.Joaca doar table si merge doar la garla.

TOTI ROMANII TARI IN CLANTA/SA SE-NSCRIE-N ALIANTA!

Liviu Dragnea, fost preşedinte al PSD, a anunţat duminică seara că va sprijini un partid nou-înfiinţat, numit Alianţa pentru Patrie. Potrivit lui Dragnea, formațiunea a luat naștere în urma demersurilor făcute de Codrin Ștefănescu.Nu e rau sa aiba si Dragnea partidul lui, dar nu intelegem de ce trebuie sa i-l infiinteze Codrin Stefanescu…

LA WC E OCUPAT DACA N-AI CERTIFICAT!

Ministrul Sănătății din Olanda a anunțat luni că clienţii cafenelelor nu trebuie să prezinte un certificat de vaccinare pentru a avea acces în interior sau pe terasă, dar în curând vor fi nevoiţi să facă dovada unui astfel de document pentru a merge la toaletă, informează AFP, citată de Agerpres. Deocamdata, in Romania poti folosi certificatul la toaletele publice doar ca hartie!

VIATA E NESUFERITA CAND CHAN CHAN ARE GASTRITA!

Reprezentațiile la Delfinariul din Constanța au fost suspendate pentru o perioadă nedeterminată, după ce îndrăgitul delfin Chan Chan s-a îmbolnăvit, scrie publicația locală Focuspress. „A fost descoperită o gastrită cronică”, a explicat directorul Complexului Muzeal de Științe ale Naturii (CMSN) din Constanța.Ar putea fi invitata Sosoaca, sa-l inlocuiasca o perioada, ca ea n-are gastrita!

NELU TATARU:DE RAIE MAI POTI SCAPA/DE CORONAVIRUS, BA!

Nelu Tătaru, consilier onorific al premierului Florin Cîţu pe probleme de sănătate și în gestionarea pandemiei de COVID, a atras atenția luni seară, la Digi24, că dacă România nu va ajunge la un grad de imunizare de 70%, vom avea și alte valuri de coronavirus. Altii au sarit de 70% si tot n-au scapat de pandemie!

HOTUL STRIGA:HOTII!

Cu 5 zile înaintea alegerilor noului lider PNL, președintele liberal Ludovic Orban a spus la Realitatea Plus că „unii președinți de filiale solicită fotografierea nu numai a buletinului de vot cu Cîțu încercuit, ci și a Cărții de Identitate”, iar Alina Gorghiu, vicepreședinte al Senatului și susținător al premierului, a acuzat „telefoane insistente” din partea echipei pro-Orban către liberalii pro-Cîțu. Foarte probabil, ambele tabere au dreptate!

DAI IN MINE, DAI IN TINE!

Curtea de Justiție a Uniunii Europene a stabilit luni că Polonia trebuie să plătească o penalitate de 500.000 de euro zilnic până când închide producția la o mină de lignit din Turow. Autoritățile de la Varșovia au anunțat că nu vor închide mina și au catalogat decizia drept „jaf judiciar și furt în plină zi”, relatează Reuters. Usor, usor, UE mai scapa de un membru!

PLEACA-AI VOSTRI, VIN AI NOSTRI, HAHALERELE SI PROSTII!

Deputatul USR PLUS Iulian Bulai acuză, luni seară, după demiterea lui Octavian Berceanu de la Garda de Mediu, că, în locul unui profesionist în administraţie, a fost numit fiul primarului PNL din comuna Jegălia, preşedinte al organizaţiei de tineret PNL Călăraşi.Sa fii fiu de primar PNL e o mare calitate in ziua de azi!

TE-AI VACCINAT? UN BMW AI CASTIGAT!

Ministrul interimar al Sănătăţii, Cseke Attila, a semnat, luni, ordinul pentru organizarea loteriei de vaccinare. Documentul vizează condiţiile de participare şi organizare. Vor fi 19 extrageri până la 31 decembrie şi se vor acorda 1.139 premii, în valoare totală de 15 milioane de lei.Ce rost are sa te mai duci la munca?Te vaccinezi si astepti premiul!

SINDICALISTII DE LA AUR DECLARA GREVA!

AUR intră în grevă parlamentară pe termen nelimitat, în semn de protest faţă de blocarea moţiunii de cenzură, a informat, luni, senatorul partidului Sorin Lavric.
„Am anunţat acum în Biroul permanent al Senatului că Partidul AUR intră în grevă parlamentară în semn de protest faţă de blocarea moţiunii de cenzură. Fireşte că protestul nostru sub forma grevei nu va avea niciun efect, ei fac ce vor, însă este singurul mod în care putem atrage atenţia asupra acestui abuz”, a precizat Lavric, care este secretar al Senatului.Greva e pe termen limitat, totusi! Pana la ziua de salariu!

VOM PUTEA BEA WHISKEY PE LUNA?

NASA a ales locul unde după 2023 va pune un mic rover care să caute apă înghețată pe suprafața Lunii, apă care va fi esențială pentru viitoarele misiuni de explorare propuse. A fost ales craterul Nobile care este în apropierea polului sudic lunar, iar misiunea va costa peste 650 milioane dolari. Craterul Nobile s-a format după un impact cu un corp ceresc mai mic și este unul dintre cele mai reci locuri din sistemul solar.Daca avem cuburi de gheata, e ok! Venim cu whiskey-ul de-acasa si il pregatim cum ne-a invatat Basescu!

ADIO CONGRES PNL?

Avocatul Adrian Toni Neacşu, fost membru al Consiliului Superior al Magistraturii (CSM), susţine, într-o postare pe Facebook, că viitorul Congres al PNL, programat peste o săptămână la Romexpo, este „un eveniment privat în spaţiu închis la care pot participa doar maximum 200 de persoane şi asta doar dacă toţi au certificat verde” în situaţia în care Capitala va înregistra un indice de infectare cu SARS-CoV-2 de peste 3 la 1000 de locuitori, scrie news.ro. „Dacă până pe 25.09 Bucureştiul depăşeşte incidenţa de 3/mie, Congresul PNL, la care sunt aşteptaţi 5000 de delegaţi, nu va putea avea loc nicăieri, nici în spaţiu închis nici pe stadion” scrie Toni Neacşu, făcând referire la Hotărârea de Guvern adoptată vineri, care reglementează folosirea certificatului verde în localităţile cu rată de infectare cuprinsă între 3 şi 6 la o mie de locuitori.Nicio problema! Ca sa-I faca pe romani fericiti, Citu va gasi o solutie big time si congresul se v tine chiar si cu 10.000 de participanti intr-un spatiu inchis! Cool!

Recomandări

Argeș: cod portocaliu de ploi abundente
Delegaţii din oraşele înfrăţite se vor bucura împreună cu locuitorii orașului Mioveni de Ziua Națională
Ești șofer prudent? Plătești asigurare mai mică! Iată ce societăți fac reduceri de până la 40%!
UPDATE:Două autoturisme s-au lovit, o persoană rănită
Ninsoarea de iunie era să facă victime în Făgăraş
Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp Email Print
Articolul precedent SITUAȚIA EPIDEMIOLOGICĂ DIN JUDEȚUL ARGEȘ – COVID 19, ÎN ULTIMELE 24 DE ORE: 62 DE NOI CAZURI DE INFECTĂRI
Articolul următor Dacia Mioveni joacă cu echipa lui Gheorghe Tadici, acasă
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Urmăriți-ne

FacebookLike
YoutubeAbonează-te

Furtul unei schele surprins pe camere, dar ignorat de autorități. Revolta unui important afacerist din Pitești

Dezbatere: De la urșii care terorizează Argeșul, la guvernul ,,de sacrificiu”

SPORT PLUS: De la lupte, la MMA!

Sportul românesc, la limita subzistenței

about us

We influence 20 million users and is the number one business and technology news network on the planet.

ArgeșPlusArgeșPlus
Urmăriți-ne
© Toate drepturile rezervate Argeș Plus TV.

Folosim cookie-uri pentru a-ți oferi cea mai bună experiență pe site-ul nostru web.

Poți să afli mai multe despre cookie-urile pe care le folosim sau să le dezactivezi în .

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Ai uitat parola?

ArgeșPlus
Powered by  GDPR Cookie Compliance
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.

Cookie-urile strict necesare

Cookie-urile strict necesar trebuie să fie activate tot timpul, astfel îți putem salva preferințele pentru setările cookie-urilor.