ArgeșPlusArgeșPlusArgeșPlus
  • Acasă
  • Editorial
  • Politic
  • Stiri
    • Social
    • Cultură
    • Educatie
    • Economic
    • Fapt divers
    • Special
    • Monden
    • National
    • International
    • Una pe zi
    • Galerie Foto
    • Știri cu video
  • Pamflet
  • Sport
  • VIDEO
  • ECHIPA & CONTACT
Citești: FAPTUL DIVERS
Font ResizerAa
Font ResizerAa
ArgeșPlusArgeșPlus
  • Acasă
  • Editorial
  • Politic
  • Stiri
    • Social
    • Cultură
    • Educatie
    • Economic
    • Fapt divers
    • Special
    • Monden
    • National
    • International
    • Una pe zi
    • Galerie Foto
    • Știri cu video
  • Pamflet
  • Sport
  • VIDEO
  • ECHIPA & CONTACT
Urmăriți-ne
© Toate drepturile rezervate Argeș Plus TV.
ArgeșPlus > Fapt divers > FAPTUL DIVERS
Fapt diversPrima Pagina

FAPTUL DIVERS

Argeseanul
Actualizat la: 23 septembrie 2021 09:15
Argeseanul
acum 5 ani
Distribuie
5 min.

CITY INSURANCE:CE BINE-MI PARE CA AI LUAT TEAPA!

În timp ce transportatorii acuză Autoritatea de Supraveghere Financiară (ASF) că a închis ochii timp îndelungat la neregulile de la City Insurance, reprezentanții instituției se apără spunând că tentativele de amendare a companiei au fost blocate în instanță. Dar pe judecatori cine sa-i amendeze?

CIOLACU: CU USR MA FAC FRATE/ DACA VREA ANTICIPATE

Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat miercuri seară, la România TV, că suspendarea președintelui Klaus Iohannis nu este o urgență, dar dacă USR-PLUS va susține această decizie, cât și organizarea de alegeri anticipate, atunci va merge personal la sediul USR-PLUS pentru a semna un protocol, potrivit news.ro. Vrabia Mihai Viteazul

PUMNI IN CAP PENTRU ASISTENTA CU INITIATIVA!

Poliția din provincia canadiană Quebec caută un bărbat care este acuzat că a lovit o asistentă medicală cu pumnul în față pentru că i-a administrat soției sale un vaccin împotriva COVID-19 fără consimțământul lui, a declarat miercuri un purtător de cuvânt al poliției, relatează Reuters. Asistenta nu stia ca traim in patriarhat? Doar la tuaregi conduc femeile!

CU MILOAGA LA USR? NICIODATA!

Premierul Florin Cîțu a declarat miercuri, într-o emisiune pe B1TV, că vrea să refacă coaliția de guvernare cu USR-PLUS, dar nu se va ruga de nimeni când va fi președinte PNL, iar reformele promise în programul de guvernare vor merge mai departe, indiferent de decizia celor de la USR-PLUS.Visul lui Barna de a fi implorat in genunchi si cu lacrimi in ochi de PNL se cam spulbera.

FRITZ VREA DREPTATE PENTRU VACCINATI

Timișoara a devenit din 22 septembrie, primul oraș din România care reintroduce carantina de noapte în weekend, iar primarul Dominic Fritz a transmis, miercuri seară, pe Facebook, că măsurile luate de Comitetul Județean pentru Situații de Urgență, aplicate tuturor timișorenilor, indiferent dacă s-au vaccinat sau nu, „sunt nedrepte”. Talharii, hotii si violatorii vaccinati saluta initiativa primarului si spun ca ar fi distrusi daca n-ar mai putea opera noaptea!

PRETUL LA GAZE TOT CRESTE. NICI UE NU-L MAI OPRESTE!

Un grup de 43 de europarlamentari, printre care șase români, cere Comisiei Europene să investigheze implicarea companiei ruse Gazprom în creșterea prețului la gaze. În scrisoarea adresată Comisiei, aceștia spun că Gazprom „șantajează Europa” prin faptul că nu crește rezervele de gaze pentru a diminua prețul, relatează G4Media.
Ati vrut economie de piata, aveti economie de piata!

CA SA NU INTRE IN SEVRAJ, ROMANII PRIMESC SI A TREIA DOZA!

Premierul Florin Cîţu a anunţat, ieri, că vaccinarea cu a treia doză de ser anti-COVID va începe de marți, 28 septembrie, iar eligibili sunt toți cei care au mai mult de 6 luni de la administrarea dozei a doua, cu oricare dintre vaccinurile pe baza de ARN mesager.
Poate a treia sa fie cu noroc!

RUSINE!JANDARMII NU TIN CU FCU CRAIOVA!

Suporterii FCU Craiova au provocat haos în Gara de Nord, după ce au decis să aprindă torțe pe șinele de tren și s-au încăierat cu jandarmii sosiți la fața locului pentru a restabili ordinea, informează Sursa Zilei. Daca craiovenii chemau in ajutor Galeria Stelei, finalul ar fi fost altul!

STAI IN CASA INCUIAT / DACA NU ESTI VACCINAT!

Capitala a depășit pragul de 3 infectări la mia de locuitori și certificatul verde va fi obligatoriu. Regula urmează să fie confirmată într-o ședință a comitetului local pentru situații de urgență. Cei care s-au vaccinat, au un test negativ sau au trecut prin boala vor putea merge la restaurant, la cinema, la sala de sport și la petreceri. În sălile de jocuri de noroc intră doar cei vaccinați. La mall, accesul este liber.Se ingroasa gluma! Daca va fi tot asa, pana si Sosoca o sa se vaccineze!


SOSOACA TUNA SI FUGERA IMPOTRIVA CERTIFICATULUI!

Ordonanța prin care este impus certificatul verde a incins spiritele în Senat. Un reprezentant AUR și Diana Șoșoacă au condamnat vehement, de la tribuna Parlamentului, introducerea certificatului digital pe teritoriul țării, pentru desfășurarea anumitor activități.Asa, Diana, nu te lasa! Da cu ei de pamant!

INTREAGA UMANITATE VA IESI DIN PUBERTATE!

Omenirea trebuie să se maturizeze și să gestioneze problema schimbărilor climatice, a spus premierul britanic Boris Johnson la Adunarea Generală a ONU de miercuri, în fața liderilor lumii, relatează CNN.Da, dar ce te faci ca dupa maturitate urmeaza batranetea si moartea?

Recomandări

Argeș: Profesor amenințat cu moartea de un elev
Cruzimea împotriva animalelor, un fenomen social tot mai răspândit
Expoziție de fotografie la Biblioteca Județeană
Sănătatea pe primul loc: benficiile roșcovei
Prins la volan băut și fără permis de conducere
Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp Email Print
Articolul precedent Bărbat strivit de o macara. A fost declarat decesul
Articolul următor FAZA ZILEI:PANDEMIA DE ZAMBETE
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Urmăriți-ne

FacebookLike
YoutubeAbonează-te

Ora Argeșului: Nereguli în administrația de la Popești

Deputatul de Argeș Bogdan Velcescu (AUR) întrebat despre cum va vota partidul său în această seară: ,,Vedem ce iese din oul Kinder, surpriză surprinzătoare”!

Telefonul care promite să reducă dependența de social media: clapetă, funcții esențiale și un design retro

Alina Gorghiu refuză să plece din PNL și atacă decizia conducerii: „Voi merge în instanță”

about us

We influence 20 million users and is the number one business and technology news network on the planet.

ArgeșPlusArgeșPlus
Urmăriți-ne
© Toate drepturile rezervate Argeș Plus TV.

Folosim cookie-uri pentru a-ți oferi cea mai bună experiență pe site-ul nostru web.

Poți să afli mai multe despre cookie-urile pe care le folosim sau să le dezactivezi în .

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Ai uitat parola?

ArgeșPlus
Powered by  GDPR Cookie Compliance
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.

Cookie-urile strict necesare

Cookie-urile strict necesar trebuie să fie activate tot timpul, astfel îți putem salva preferințele pentru setările cookie-urilor.