ArgeșPlusArgeșPlusArgeșPlus
  • Acasă
  • Editorial
  • Politic
  • Stiri
    • Social
    • Cultură
    • Educatie
    • Economic
    • Fapt divers
    • Special
    • Monden
    • National
    • International
    • Una pe zi
    • Galerie Foto
    • Știri cu video
  • Pamflet
  • Sport
  • VIDEO
  • ECHIPA & CONTACT
Citești: FAPTUL DIVERS
Font ResizerAa
Font ResizerAa
ArgeșPlusArgeșPlus
  • Acasă
  • Editorial
  • Politic
  • Stiri
    • Social
    • Cultură
    • Educatie
    • Economic
    • Fapt divers
    • Special
    • Monden
    • National
    • International
    • Una pe zi
    • Galerie Foto
    • Știri cu video
  • Pamflet
  • Sport
  • VIDEO
  • ECHIPA & CONTACT
Urmăriți-ne
© Toate drepturile rezervate Argeș Plus TV.
ArgeșPlus > Fapt divers > FAPTUL DIVERS
Fapt diversPrima Pagina

FAPTUL DIVERS

Argeseanul
Actualizat la: 27 ianuarie 2022 10:07
Argeseanul
acum 4 ani
Distribuie
8 min.

GEORGE SIMION SI-A DESCHIS O FABRICA DE PETARDE?

Un grup de parlamentari AUR, în frunte cu liderul lor, George Simion, au depus un proiect de lege prin care ar fi eliminate o mare parte din restricțiile impuse accesului românilor la petarde și artificii.Proiectul de lege prevede ca persoanele fizice să poată deține până la 100 de kilograme de petarde sau artificii, potrivit Fanatik.ro. Inițiativa legislativă a celor de la AUR vine la scurtă vreme după ce o petiție online cu privire la interzicerea completă a materialele pirotehnice a strâns aproape 60.000 de semnături.Sa vedeti ce bubuituri vor fi in Parlament de-acuma! Gurile rele spun ca Simion si-ar fi deschis o fabrica de pocnitori si petarde si vrea sa-si vanda marfa!

GHINEA A INTRAT IN ANUL MORTII! A FACUT-O PE SOSOACA POCNITOARE!

Fostul ministru (USR) al Investiţiilor şi Proiectelor Europene Cristian Ghinea a acuzat că AUR – pe care îl numeşte „Partidul Petardă” – este „instrumentul Rusiei în spatele frontului”, scrie Epochtimes-romania.com.El a mai afirmat ca George Simion si Diana Sosoaca ar fi “petarde kaghebiste”! De aici o sa I se traga moartea! Sosoaca nu iarta! Blesteama!

CRAII ROMANI ASTEAPTA REFUGIATELE DIN UCRAINA!

Ministrul Apărării, Vasile Dîncu, a susţinut, miercuri, la Antena 3, că România dispune de un stoc de rezervă de câteva mii de locuri pentru posibili refugiaţi din Ucraina, însă dacă va fi necesar, numărul acestora poate creşte până la câteva zeci de mii.Întrebat ce capacităţi de cazare ar putea avea România şi câţi refugiaţi ar putea primi în situaţia în care ucrainenii vor veni în România dacă ruşii atacă Ucraina, Dîncu a răspuns:„Există în momentul acesta un stoc, să spunem aşa, destul de important de locuri în care am putea să cazăm mii de posibili refugiaţi. Evident că avem şi o zonă de rezervă în care am putea să multiplicăm sau să aducem de trei, patru ori mai multe locuri, chiar până la zeci de mii, să spunem, în această zonă.Romanii care au camere de inchiriat isi freaca mainile de multumire si de gandesc la o dublare a chiriei!

IOHANNIS SE ASTEAPTA LA CE-I MAI RAU!

Preşedintele României, Klaus Iohannis, a ţinut primele sale declaraţii de presă pe tema situaţiei tot mai tensionate de pe flancul estic, la finele unei şedinţe CSAT convocate cu mare întârziere.”Am încheiat şedinţa Consiliului Suprem de Apărare a Ţării, în care am abordat situaţia de securitate din Zona Extinsă a Mării Negre şi de pe Flancul Estic al NATO. De asemenea, am examinat măsurile privind dezvoltarea capacităţilor de răspuns la noile provocări ale mediului de securitate, care să ne permită o consolidare a rezilienţei României. Astăzi am făcut o analiză completă a situaţiei de securitate din regiune, inclusiv din punctul de vedere al implicaţiilor militare, economice şi energetice, dar şi din perspectiva migraţiei necontrolate. România are peste 600 de kilometri de frontieră comună cu Ucraina şi trebuie să ne asigurăm că suntem pregătiţi pentru orice scenariu posibil”, a declarat Iohannis.Vorba poetului:De-o fi Putin de-o fi NATO, CE E SCRIS SI PENTRU NOI/BUCUROSI LE-OM DUCE TOATE, DE E PACE SAU RAZBOI!

DINCU VREA ALATURI DE RUSIA!

După ce a stârnit preocupări în spaţiul public făcând declaraţii controversate privind o potenţială întoarcere a României către Rusia, Ministrul Apărării, Vasile Dîncu revine cu precizări. El susţine că în declaraţiile sale ar fi evocat „discursul susţinut recent de preşedintele Franţei, Emanuel Macron, în Parlamentul European, la 19 ianuarie 2022”.Ministrul a adăugat că nu ar fi făcut decât să îl parafrazeze astfel pe Macron care a vorbit despre “nevoia de unitate a spaţiului euro-atlantic […] împreună şi nu fără sau împotriva Rusiei”.Reamintim însă că Vasile Dîncu a afirmat că “trebuie să revenim la valorile de acum 30 de ani, în momentul în care gândeam securitatea alături de Rusia, nu împotriva Rusiei”.Se gandea oare la refacerea Tratatului de la Varsovia?

SOSOACA VREA CA AMERICAN II SA SE JOACE IN ALTA PARTE!

Senatoarea ex-AUR Diana Şoşoacă a lansat, într-un live pe pagina sa de Facebook, un atac la adresa premierului Nicolae Ciucă, acuzându-l că nu este un militar român, ci unul “american”. Totodată, senatoarea le-a transmis premierului şi preşedintelui Klaus Iohannis că nu ar trebui să permită SUA, Rusiei, Germaniei sau Franţei să transforme România într-un “teritoriu de joacă”, relatează presa. „Poziţia noastră în faţa UE, în faţa NATO, peste tot, a fost poziţia ghiocelului. Dacă ar fi oameni ca noi, cei care luptăm şi am putea să negociem noi sau să spunem: Hello! Ăsta nu e teritoriu de joacă, nici al Rusiei, nici al Americii, nici al Germaniei, nici al Franţei. Duceţi-vă în alt teritoriu şi încercaţi să vă arătaţi muşchii, pe româneşte, în altă parte, nu pe teritoriul României!Asta ar trebui să facă un preşedinte patriot, un preşedinte vertical, demn. Asta ar trebui să facă un prim-ministru, care mai este şi militar, numai că nu e militar român, este militar american, că ei l-au decorat. Şi atunci, cum să nu laşi tu NATO să facă un teatru de încercări din România„, a afirmat senatoarea.Gura pacatosului adevar graieste!

LUNA E TINTA UNEI RACHETE!

O rachetă SpaceX, scăpată de sub control, se va prăbuși pe Lună, după ce a orbitat șapte ani prin spațiu, spun experții, conform The Guardian. Racheta a fost lansată inițial din Florida în februarie 2015, ca parte a unei misiuni interplanetare de a trimite un satelit meteorologic spațial într-o călătorie de milioane de mile.Dintr-o greseala d-asta putem ramane fara satelit natural!

COVIDUL NE LASA FARA ENERGIE!

Ministrul Energiei, Virgil Popescu, a anunțat miercuri că a fost testat pozitiv pentru COVID-19 și că s-a izolat la domiciliu.Furnizorii de anunta ca vor majora facturile!

CITU SE TEME DE DOBANZI CA SOARECELE DE CASCAVAL!

Florin Cîţu a declarat, miercuri, că este îngrijorat de ceea ce se întâmplă pe piaţa financiară, cu dobânzile. Președintele PNL spune că dacă anul trecut au fost două agenţii de rating care au crescut perspectiva la pozitiv, acum nu ştie dacă mai este posibil şi anul acesta. „Eu nu vreau să ajungem, în două, trei luni de zile, la mâna instituţiilor internaţionale, să ne finanţeze”, a spus liderul liberal, adăugând că „acesta ar fi un regres puternic pentru România”.Chiar incepe sa ne intrebam daca el a demarat imprumuturile nesabuite care ne-au adus aici!

SPRE 100.000 DE INFESTARI COVID PE ZI?

„Mai avem cu certitudine o perioadă de creștere săptămâna viitoare, când vom vedea probabil încă o dublare a numărului de cazuri”, a declarat, miercuri seară, la B1 TV, epidemiologul Octavian Jurma. Din dublare in dublare, va veni ziua in care toti romanii se vor imbp

Recomandări

FAZA ZILEI:Femeia de succes cu sacou second hand
Blocul COREMI va beneficia de reamenajări
Nicolescu vrea tramvai pe ruta Mioveni – Piteşti
A condus deși avea permisul suspendat. Acum este pieton
FAZA ZILEI:Shopping la Jilava
Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp Email Print
Articolul precedent Apă Canal, apel către piteșteni: Urgentarea racordării la rețelele de apă și canalizare
Articolul următor PANDEMIA DE ZAMBETE
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Urmăriți-ne

FacebookLike
YoutubeAbonează-te

Cum se pierde un monument: intimidări, clanuri și tăcerea autorităților în cazul casei de pe Victoriei

Cine mai protejează copiii? Mărturia unui angajat scoate la iveală nereguli grave în DGASPC Argeș

Incendiu la standurile de fructe și legume din en-grosul CNCD de la Pitești. Intervin mai multe echipaje ISU Argeș!

Polițiștii argeșeni, la datorie pentru siguranța participanților la evenimentele publice organizate în acest sfârșit de săptămână

about us

We influence 20 million users and is the number one business and technology news network on the planet.

ArgeșPlusArgeșPlus
Urmăriți-ne
© Toate drepturile rezervate Argeș Plus TV.

Folosim cookie-uri pentru a-ți oferi cea mai bună experiență pe site-ul nostru web.

Poți să afli mai multe despre cookie-urile pe care le folosim sau să le dezactivezi în .

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Ai uitat parola?

ArgeșPlus
Powered by  GDPR Cookie Compliance
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.

Cookie-urile strict necesare

Cookie-urile strict necesar trebuie să fie activate tot timpul, astfel îți putem salva preferințele pentru setările cookie-urilor.