Seara trecută, jandarmii care asigurau paza, protecția și ordinea publică la Centrul de Carantină din municipiul Pitești, au intervenit după ce trei bărbați suspecți de coronavirus s-au luat la bătaie.
Potrivit unui comunicat al Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Argeş, în cursul serii trecute, jandarmii care asigurau paza, protecţia şi ordinea publică la Centrul de Carantină din municipiul Piteşti au fost solicitaţi de către o persoană aflată în carantină să intervină în interiorul centrului, întrucât trei bărbaţi tulbură ordinea publică.caricatura de Mihai Matei pentru www.argesplus


