Femeia lovită în această dimineață pe Calea Câmpulung din Pitești a fost ajutată de un polițist care se întorcea acasă după tura de noapte. Agent Șef Principal Anghel Leonard a ajuns la locul accidentului la scurt timp după producerea acestuia. Polițistul a sunat imediat la 112 și a chemat un echipaj medical.
„Anii de serviciu l-au ajutat să nu se piardă cu firea, așa că a oprit imediat, pentru a ajuta victima, o femeie de aproximativ 40 de ani, ce fusese lovită de un autoturism. Conducătorul auto era și el sub imperiul emoțiilor puternice. Polițistul a asistat-o pe femeie, observând că este conștientă, și a sunat la 112 pentru a anunța evenimentul și a chema un echipaj medical.
În scurt timp, la fața locului au sosit și polițiști din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale, care de întorceau de la o activitate, iar împreună au asigurat locul faptei până la sosirea polițiștilor rutieri. Victima a fost preluată de un echipaj medical și transportată la spital, conștientă” transmite IPJ Argeș.


