Valul 5 al pandemiei a lovit și Guvernul României. Conform unor surse citate de Realitatea Plus, vicepremierul Sorin Grindeanu a fost confirmat cu COVID-19. Astfel, acesta nu va lua parte la şedinţa comună a cabinetelor Gavrilița-Ciucă, întâlnire ce are loc la Chișinău. Sorin Grindeanu a descoperit că este pozitiv chiar la testarea PCR pe care membrii delegației române au făcut-o înainte de deplasarea în Republica Moldova. Ca urmare a diagnosticului, ministrul Transporturilor şi-a anulat tot programul şi a intrat în izolare. Recent, ministrul Apărării, Vasile Dîncu şi cel al Energiei, Virgil Popescu, s-au infectat cu noul coronavirus și au stat în izolare.
Focar de COVID la cel mai înalt nivel. Pandemia lovește și Guvernul României
Este absolvent al Facultății de Drept și are peste 15 ani de experiență în presa sportivă locală și centrală! Producător pe la unele dintre cele mai importante televiziuni locale și centrale, fiind și unul dintre fondatorii Argesplus, Adrian Dragomir este jurnalistul care rămâne fidel misiunii sale: aceea de a informa publicul corect, de a analiza corespunzător evenimentele din societate și de a oferi cele mai bune analize.
Niciun comentariu


