„Noua Dreapta Filiala Arges saluta decizia deputatului Bogdan Diaconu de a introduce in Parlamentul Romaniei o lege care sa interzica functionarea UDMR si a tuturor formatiunilor politice extremist-sovine si iredentiste ,care aduc prin activitatea lor atingere la integritatea si suveranitatea Romaniei. Demersul deputatului Bogdan Diaconu este unul justificat deoarece UDMR a anuntat ca va depune in Parlamentul Romaniei un proiect de lege prin care cer autonomia teritoriala (Tinutul Secuiesc ). Am adresat o scrisoare d-lui deputat Bogdan Diaconu prin care l-am felicitate pentru curajul demersului sau legislativ si l-am asigurat de tot sprijinul Noii Drepte . Credem ca in Romania trebuie sa existe pluralism politic, ca toate minoritatile din tara sa se bucure de toate drepturile unei democratii reale, ceea ce se si intampla azi in Romania si in cosecinta ,manifestarile deplasate ale UDMR trebuiesc sanctionate prin toate mijloacele legale .”, se arată în comunicatul emis de presedintele Noii Drepte filiala Arges- Marius Florea.
Presedintele Noii Drepte filiala Arges
Marius Florea




Cum ma pot inscrie? Unde este sediul Noii Drepte din Pitesti?
Cosmin, iti las un numar de contact in cazul in care nu te-ai razgandit: 0756 767 056 De asemenea poti completa o adeziune online.