Începând din această seară și până duminică, petrecem în spirit german. Unde? În Piața Primăriei, la cea de-a doua ediție a OKTOBERFEST ținută la noi în oraș.
Oficialitățile Municipiului Pitești au dat startul evenimentului odată ce tradiționalul butoi cu bere a fost deschis.
Așadar, până duminică, piteștenii și nu numai, sunt așteptați să petreacă „nemțește”, la o halbă plină cu bere rece și la o delectare culinară cu produse tradiționale pentru toate gusturile și toate buzunarele.
Mai multe detalii în materialul video de mai jos:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=9seymSABejc&w=560&h=315]






