Politiștii, jandarmii și pompierii argeșeni vor fi la datorie în perioada Sărbătorilor Pascale. Aproximativ 350 de polițști vor fi zilnic pe străzi, pentru prevenirea evenimentelor neplăcute. De asemenea, în perioada 22-25 aprilie, peste 100 de jandarmi vor acționa pentru păstrarea ordinii, siguranței și liniștii publice, iar pompierii vor asigura măsurilor specifice pentru prevenirea incendiior, în lăcașele de cult unde sunt așteptați mulți participanți la slujba de Înviere.


