
Din cauza grindinei, a ploii și a vântului puternic, dar probabil și din cauza firelor neizolate în mod corespunzător, în orașul Costești, un stâlp a luat foc, îngrozind o femeie a cărei casă este legată la firele de cablu și înaltă tensiune. Cu toate că această întâmplare ar fi putut avea consecințe grave, amenințând casa femeii din imagini, timp de 15-20 de minute, la fața locului nu a apărut niciun serviciu de urgență.
Foto: Mihai Neacșu/www.foto-press24.ro











