Georgiu Gingăraș, președintele UNPR Argeș, dar și director la ARR, se va muta cu serviciul la București. Fostul ministru al Sportului și Tineretului a primit o ofertă pentru un post mai bun, deoarece activitatea sa profesională de aici a fost apreciată de șefii săi, pe linie de serviciu. Colegul său de partid, doctorul Ion Falcă a declarat, pe un ton destul de misterios că nu este vorba despre funcția de director la nivel național ci despre un alt post, dar unul mai bun decât cel pe care îl deține acum. Vicepreședintele UNPR a subliniat că mutarea în capitală a şefului său nu va afecta cu nimic partidul, structura de conducere urmând să fie aceeași, cu Georgiu Gingăraș președinte. Momentan, liderul UNPR Argeș se află, tot în interes de serviciu, la un schimb de experiență pe meleaguri franceze, mutarea urmând a se produce, în proporție de 99%, așa cum susține Falcă, la începutul lunii viitoare. „A primit o invitație (nr. Georgiu Gingăraș) de a lucra la București, pe un post superior celui pe care îl are acum. I-am spus să analizeze bine pentru că este o funcție mare și muncă mai multă. El este apreciat la București pentru ce a făcut aici. Cine știa de ARR înainte să vină el? Eu nici măcar nu știam unde are sediul.”, a spus Falcă.



