Judecătorii Înaltei Curți de Casație și Justiție au hotărât să îl țină în arest pentru încă 60 de zile pe liberalul Theo Nicolescu.
Deputatul argeșean a fost trimis în judecată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție pentru luare de mită și abuz în serviciu. Liberalul a primit aceste acuzații când încă era vicepreședinte al Agenției Naționale de Restituire a Proprietăților.
Nicolescu a contestat decizia judecătorilor ÎCCJ.


