Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează, în judeţul Argeș, circulaţia rutieră pe DN7 Piteşti – Râmnicu Vâlcea, în localitatea Morărești(km 149+300 de metri), a fost oprită pentru extragerea unui autotren căzut în șanț, în cursul nopții. Se estimează ca în aproximativ 30-45 de minute traficul să fie reluat în condiţii normale.


