Veste bună pentru județul nostru, dar și pentru România! După ce am asistat în ultimele zile la un război al declarațiilor între președintele Traian Băsescu și premierul Victor Ponta cu privire la plecarea concernului Renault din Argeș, reprezentanții Uzinei Dacia de la Mioveni au emis un comunicat menit să lămurească situația. “Renault nu are intenția să părăsească România. România este o țară importantă pentru Renault. Renault a investit peste 2 miliarde de euro pentru modernizarea aparatului industrial, dezvoltarea gamei de produse și pentru crearea în România a unui lanț complet de construcție a unei mașini: de la design, inginerie, fabricație, la vânzare și post-vânzare. În fiecare zi, 350 de camioane ale Dacia și ale furnizorilor noștri parcurg traseul Pitești – Arad. Prioritatea noastră pentru 2014 este relansarea pieței auto de vehicule noi din România. Evoluția infrastructurii rutiere, care permite reducerea întârzierilor de aprovizionare și livrare, va fi determinantă pentru proiectele noastre viitoare”, se arată în comunicatul trimis de reprezentanții Uzinei Dacia Renault Romînia
Veste liniștitoare: Renault nu pleacă din România!
Niciun comentariu


