Abia înființată, organizația județeană a Alianței Național Creștine, condusă de profesorul Gabriel Pătrășcan, s-a apucat de treabă. În doar câteva zile, s-a reușit constituirea organizațiilor locale din Câmpulung și Pitești. Astfel, organizația ANC Pitești este condusă, de ieri, de către Mihai Stănescu (foto dreapta). Acesta a fost angajat al Ministerului de Interne timp de 12 ani, ulterior lansându-se în afacerile în HORECA, unde deja are o experiență de 15 ani. Este absolvent al Facultății de Drept București, fiind licențiat în drept juridic.
La Câmpulung, noul președinte al ANC este Ionuț Alexandru Zichil (foto stânga). Acesta deține, de peste 15 ani, o afacere în domeniul transporturilor și este un pasionat al automobilismului autohton. De asemenea, vicepreședintele organizației Argeș este, tot de ieri, fostul sportiv de performanță Daniel Mircea, actualmente profesor de sport.
Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.