Mulțumesc Congresului pentru validarea noului Birou Executiv al PNL din care fac și eu parte! Suntem 3 femei în BEx, doar 3 femei dintre cei 25 de membri ai Biroului Executiv. Și vă promit că vom fi un sprijin pentru orice femeie din țara asta, chiar dacă rolul femeii în societate e de multe ori trecut în derizoriu. Felicitări în special Nicoleta Pauliuc, singura femeie prim-vicepreședintă a PNL.
PNL începe o nouă etapa, cu un leadership cu legitimitate deplină. Ne-am asumat obiective importante pentru România: reformarea statului și o deschidere cât mai mare către societate.
Argeșul va avea o voce puternică în PNL! Și mulțumesc echipei PNL Argeș, colegilor mei dragi care muncesc tot timpul pentru a găsi soluții pentru argeșeni.
Îi felicit pe toți colegii mei liberali care au primit astăzi votul pentru a face parte din echipa viitoare de conducere! Felicitări dlui Toma Petcu, vicepreședinte PNL pentru regiunea Sud, dlui Mircea Rosca, membru Bex, dlui Guran Virgil, președintele Comisiei de cenzori, echipa noastră pentru sudul României. Felicitări lui Cătălin Predoiu, Adrian Ioan Veştea și Ciprian Ciucu pentru alegerea ca prim-vicepreședinți ai PNL, dar și lui Ciprian Dobre pentru funcția de Președinte al Curții de Arbitraj.


