Începând de astăzi, părinții își pot înscrie copiii în clasa 0. Cererea de înscriere se poate găsi pe site-ul Inspectoratului Județean Argeș, la secțiunea destinată Înscriere la învăţămîntul primar 2013.
În perioada 2 – 22 aprilie, este programată prima etapă, în care cererea se completează de către păriți, on-line sau la unitatea de învățământ la care se solicită înscrierea copiilor.
Validarea acestora se face zilnic, în intervalul orar 8-20, de luni până vineri, respectiv sâmbătă între 8-13.
Cererea de înscriere se poate descărca de aici.


