Prima zi a anului a fost specială pentru două cupluri din municipiul Pitești și comuna Miroși, devenind părinți chiar la debutul lui 2022. Doi bebeluși s-au născut de Revelion la Spitalul Județean de Urgență Pitești. Este vorba de un băiețel, care a venit pe lume pe 1 ianurie, la ora 06:20, cântărind 3820 gr și de o fetiță, de 3,1 kg, care s-a născut la ora 19:35. Bebelușii vor ajunge cel mai probabil acasă în această săptămână, dacă nu apar evenimente neprevăzute.


