În această dimineaţă, la Bucureşti a avut loc congresul Partidului Mişcarea Populară, în care au fost aleşi membrii noului birou de conducere. De astăzi, preşedintele statutar al PMP este deputatul Eugen Tomac. O surpriză deosebită a congresului de astăzi este alegerea, într-o funcţie importantă de conducere la nivel naţional al PMP, a lui Cătălin Bulf, actualul preşedinte al organizaţiei judeţene.
La evenimentul de astăzi a participat şi fostul preşedinte al ţării, Traian Băsescu, om care a sprijinit, de la început, PMP. Acesta a declarat că vrea să fie un partener corect al tânărului partid.


