SCM Pitesti a părăsit Cupa României, în turul 4, după ce a fost învinsă cu 3-1 de Flacăra Moreni, echipă din divizia judeţeană din Dâmboviţa. Reușitele gazdelor au fost marcate de Negrea care a reuşit o triplă. Golul de onoare al argeşenilor a fost înscris de Cârstea, în cel de-al doilea mitan. Alb-violeţii au evoluat în inferioritate numerică încă din minutul 32, cînd Iulian Vladu a văzut direct cartonaşul roşu, la un fault din postură de ultim apărător la Drăgan. Piteştenii au resimţit din plin şocul eliminării și nu au mai putut reveni în joc.
Eliminare din Cupa României
Niciun comentariu


