Bănățenii au deschis scorul în prelungirile primei reprize, printr-o superexecuție a lui Fotescu, care a stabilit și rezultatul primei reprize, 1-0 pentru Ripensia.

În partea secundă a jocului, Popescu a restabilit egalitatea, după o fază creată de către Blejdea, dar Ripensia a preluat din nou conducerea după alte șase minute. Zaluschi a înscris și el spectaculos pentru bănățeni și a adus cele trei puncte trupei lui Alex Pelici.

După fluierul de final al partidei, arbitrul a acordat două cartonașe roșii. Portarul Ripensiei, Dobre, a fost suprins alergând către Dănescu, jucătorul argeșenilor, pentru a-i spune ceva la ureche.