Home Prima Pagina Program special de taxe și impozite la Mioveni

Program special de taxe și impozite la Mioveni

de Dan Badea
54 vizualizări
Pentru a veni în sprijinul cetăţenilor, conducerea Primăriei Mioveni a stabilit un program special de funcţionare a casieriilor pentru plata impozitelor şi taxelor locale.
 În perioada 1 şi 2 iunie 2017, contribuabilii vor putea achita la ghişee taxele şi impozitele locale, deoarece se va lucra.
În fiecare dintre cele două zile taxele și impozitele pot fi plătite între orele 8.00 și 12.00.
Reamintim că Parlamentul a decis în octombrie 2016 ca 1 Iunie, Ziua Copilului, să fie zi liberă nelucrătoare, iar Guvernul a  decis anul acesta ca  ziua de 2 iunie sa fie liberă pentru a se face o ”punte” între mai multe zile libere nelucrătoare declarate prin lege.
Astfel, ziua de 1 iunie este declarată sărbatoare legală. Urmează 2 iunie, iar 3 şi 4 iunie sunt sâmbătă şi duminică. Ziua de 5 iunie, luni, este tot o sărbătoare legală nelucrătoare – cea de-a doua zi de Rusalii.
Facebook Comentarii

Hai, scrie aici părerea ta despre acest subiect

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

            
  Un plus de informație pentru argeșeni

@2023 – All Right Reserved. Toate drepturile rezervate Argeș Plus TV | Un proiect realizat de PUNKTNET |

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00