Sala Sindicatelor din Pitești a fost neîncăpătoare în weekend. Liberalii argeșeni și-au ales noua conducere dintre patru candidați, doi foști și doi outsideri. În ordinea numreleor de pe tricou au cerut votul colegilor: Adrian Miuțescu, Dănuț Bica, Radu Perianu și Olimpia Doru. Liberalii s-au întors la rădăcini și au decis că Miuțescu mai merită un mandat în fruntea filialei, el fiind președinte și în trecut, pe vremea cabinetului Tăriceanu. Acesta a primit 263 de voturi, Dănuț Bica-89, Radu Perianu – 82 si Olimpia Doru- 50 de voturi. Misiunea lui Miuțescu nu va fi una deloc ușoară, Iani Popa lăsând în urmă un partid sciandat între taberele PDL și PNL și oameni nemulțumiți de conducerea de la centru. Dovadă a fost și desfășurarea congresului de alegeri, acolo unde s-a huiduit, iar primarii de la Poiana Lacului și Costești (foști colegi democrat-liberali) au avut câteva contre dure în fața celor prezenți. Filiala Argeș a PNL merge astfel înainte pentru că vorba poetului: înainte era mai bine!





