APCA ARGEȘ și ACVIA ,în colaborare cu Primăria Pitești și Consiliul Județean Argeș, am organizat în fiecare an pe data de 02 APRILIE – ” Marșul Autismului”.
Cu această ocazie invităm toate ONG-urile, Centrele, Școlile si Gradinitele Speciale din Pitești care au acest domeniu de activitate sa se alăture cauzei noastre comune la ” Marșul Autismului”, eveniment care va avea loc în data de 02 APRILIE 2019 ( Marti) in intervalul orar 16:00-18:00, pt a marca ” Ziua Mondială de Conștientizare a Autismului”! Marșul va fi organizat pe traseul : Piața Vasile Milea ( in fata Consiliului Județean Argeș către Prim. Mun. Pitesti – Str Victoriei. Menționăm că la ora 16:00, ne vom aduna in Piata Vasile Milea- Consiliul Jud AG, unde vom forma un cerc si urmează sa primim baloane albastre de la Președ. CJ AG, pe care le vom înălța spre cer in semn de solidaritate pentru Ziua Internationala a Autismului.
Va rugam sa fiti îmbrăcați în echipament (tricouri) albastru.
În continuare pornim in Mars către Prim Pitești pt ascultarea Imnului Autismului si vom iniția jocuri distractive si interactive alături de trupa „HAI HUI”, desenam pe asfalt forme specifice acestei Sărbători la Nivel Mondial ( piese de puzzle, fundite si inimioare, etc).
Vă asteptam cu drag pt. a vă alătura cauzei noastre!


