O semiremorcă a luat foc în această dimineață pe Autostrada A1 București-Pitești, km 100, sensul spre București. Capul tractor a fost decuplat și din fericire nu au fost victime ale incidentului.
„Militarii au localizat și lichidat incendiul care se manifesta la roțile din spate și se propagase la prelată. Cauza probabilă de izbucnire a incendiului este efectul termic produs în urma frecării unor elemente din zona punții semiremorcii. S-a intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD” potrivit ISU Argeș.


