O localitate din Argeș va intra în carantină după ce numărul cazurilor de îmbolnăviri COVID a crescut alarmant în ultima săptămână. Este vorba despre comuna Cetățeni care se află în scenariul roșu după ce rata de infectare a ajuns la 3,16 la mia de locuitori. Cel mai probabil, săptămâna aceasta reprezentanții Prefecturii Argeș vor emite o hotărâre CJSU prin care vor lua decizia de a carantina această localitate.
Alte opt localități – la un pas de carantinare
Autoritățile spun că în ultima perioadă au fost confirmate foarte multe cazuri pozitive de COVID-19, rata de infectare crescând alarmant. De asemenea, alte opt localități din Argeș sunt la un pas de carantinare, acestea aflându-se în momentul de față în scenariul galben. Este vorba despre localitățile…
Citește în continuare aici: https://www.ziarobiectiv.ro/alerta-prima-localitate-din-arges-in-scenariul-rosu-alte-opt-la-un-pas-de-carantina-lista-completa/
Prima localitate din Argeș în scenariul roșu! Alte opt – la un pas de carantină! LISTA COMPLETĂ!
Niciun comentariu


