ArgeșPlusArgeșPlusArgeșPlus
  • Acasă
  • Editorial
  • Politic
  • Stiri
    • Social
    • Cultură
    • Educatie
    • Economic
    • Fapt divers
    • Special
    • Monden
    • National
    • International
    • Una pe zi
    • Galerie Foto
    • Știri cu video
  • Pamflet
  • Sport
  • VIDEO
  • ECHIPA & CONTACT
Citești: Șoferi prinși la volan băuți și fără permis
Font ResizerAa
Font ResizerAa
ArgeșPlusArgeșPlus
  • Acasă
  • Editorial
  • Politic
  • Stiri
    • Social
    • Cultură
    • Educatie
    • Economic
    • Fapt divers
    • Special
    • Monden
    • National
    • International
    • Una pe zi
    • Galerie Foto
    • Știri cu video
  • Pamflet
  • Sport
  • VIDEO
  • ECHIPA & CONTACT
Urmăriți-ne
© Toate drepturile rezervate Argeș Plus TV.
ArgeșPlus > Fapt divers > Șoferi prinși la volan băuți și fără permis
Fapt divers

Șoferi prinși la volan băuți și fără permis

Argeseanul
Actualizat la: 4 iulie 2022 13:29
Argeseanul
acum 4 ani
Distribuie
3 min.

Doi argeșeni au fost prinși în ultimele 24 de ore de polițiști conducând băuți și fără drept de conducere. Un tânăr de 21 de ani din Curtea de Argeș s-a urcat la volan, deși avea o alcoolemie mai mare decât limita de 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat, și nu deținea permis de conducere. Un alt bărbat, de 55 de ani, din Pitești, a fost testat de polițiști cu etilotestul, aceștia decoperind și că șoferul are permisul suspendat. Cei doi șoferi s-au ales cu dosare penale.

„Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Curtea de Argeș au depistat un tânăr de 21 de ani, din Curtea de Argeș, care conducea un autoturism, pe raza localității de domiciliu, fiind sub influența alcoolului. În urma testării cu aparatul etilotest, acesta a indicat o valoare mai mare decât limita de 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat, tânărul fiind transportat la o unitate medicală pentru recoltare de probe biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei.

De asemenea, în urma verificărilor efectuate de polițiști, a reieșit faptul că cel în cauză nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. În cauză a fost întocmit dosar penal conform art. 335 și 336 din Codul Penal, iar cercetările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care fapta a fost săvârșită.

În ziua de 03 iulie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Rutier Pitești au depistat un bărbat de 55 de ani, din Pitești, care conducea un autoturism, pe strada Nicolae Dobrin din Pitești, fiind sub influența alcoolului. În urma testării cu aparatul etilotest, acesta a indicat o valoare mai mare decât limita de 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat, bărbatul fiind transportat la o unitate medicală pentru recoltare de probe biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei. De asemenea, în urma verificărilor efectuate de polițiști, a reieșit faptul că bărbatul figurează cu permisul de conducere anulat. În cauză a fost întocmit dosar penal conform art. 335 și 336 din Codul Penal, iar cercetările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care fapta a fost săvârșită, transmite IPJ Argeș.

Recomandări

Tir făcut scrum pe A1
Explozie de adrenalină la Pitești Arena!” – Moroșanu aduce Dynamite Fighting Show pentru prima dată în oraș!
A murit strivit sub tractor
Sindicaliștii de la Dacia: ,,Ceaușescu n-a murit, este Dragnea travestit!”
FAPTUL DIVERS
Etichete:băuțipermisșoferi
Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp Email Print
Articolul precedent Controale la stânele din Argeș. Polițiștii au verificat condițiile de deținere a animalelor
Articolul următor Garda de Mediu, control pe platforma ARO din Câmpulung. Prefectul: „Deșeurile sunt încă acolo”
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Urmăriți-ne

FacebookLike
YoutubeAbonează-te

AUR cere anchetă în Senat după incidentul dronei din Portul Constanța. Mircia Chelaru: „Statul român trebuie să dea explicații”

Accident rutier cu două autoturisme la Costești. Două persoane au ajuns la spital, una fiind încarcerată

Cum se pierde un monument: intimidări, clanuri și tăcerea autorităților în cazul casei de pe Victoriei

Cine mai protejează copiii? Mărturia unui angajat scoate la iveală nereguli grave în DGASPC Argeș

about us

We influence 20 million users and is the number one business and technology news network on the planet.

ArgeșPlusArgeșPlus
Urmăriți-ne
© Toate drepturile rezervate Argeș Plus TV.

Folosim cookie-uri pentru a-ți oferi cea mai bună experiență pe site-ul nostru web.

Poți să afli mai multe despre cookie-urile pe care le folosim sau să le dezactivezi în .

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Ai uitat parola?

ArgeșPlus
Powered by  GDPR Cookie Compliance
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.

Cookie-urile strict necesare

Cookie-urile strict necesar trebuie să fie activate tot timpul, astfel îți putem salva preferințele pentru setările cookie-urilor.