În această dimineață conducerea Spitalului de la Mioveni a organizat o conferință de presă, după ce Instituția Prefectului a hotărât ieri ca instituția să redevină una pentru suport COVID. Cadrele medicale declară că spitalul este pregătit pentru a primi cazurile rezultate din valul patru al pandemiei, aceștia prezentându-ne și spațiile de la ATI. Dumnealor au declarat că, față de alte instituții medicale, dat fiind că spitalul funcționează în două corpuri separate, nu se pune problema ca pacienții suferinzi de alte boli să nu fie primiți sau amânați pentru servicii medicale.
Mai jos regăsiți video:


