
În weekendul recent încheiat, s-a desfășurat prima competiție din 2011, organizată de Federația Română de Tenis de Masă, la Constanța. La „TOP 12” au luat startul cei mai buni 12 seniori și tot atâtea senioare pe plan național.
Argeșul a avut reprezentanță prin sportiva anului în județ, Camelia Poștoacă și Gabriel Postoacă, ambii legitimați la C.S. „Pristavul” Câmpulung. Gabriel a înregistrat 5 victorii și 6 înfrângeri terminând competiția pe locul 7. În schimb, Camelia a pornit ca favorită nr. 4. A câștigat 9 din cele 11 meciuri jucate: 3-0 cu Dospina Mihaela (C.S. Hidroconstrucția Slatina), 3-1 cu Ghemeș Ioana (L.P.S. Farul Constanța) – favorita numărul 1, 3-0 cu Filip Andreea (L.P.S. Farul), 3-2 cu Vincze Andrada (C.S.M. Zalău), 3-2 cu Istrate Roxana (C.S.M. Buzău), 3-0 cu Pauliuc Mãdălina (A.S. Dumbrăvița), 3-0 cu Dragnea Diana (C.S. Hidroconstrucția Slatina), 3-0 cu Dodean Andreea (C.S. Tehnopres Iași) și 3-0 cu Sebe Anamaria (L.P.S. Farul Constanța). Camelia nu a pierdut decât două meciuri: 1-3 în fața favoritei nr.2 Hârîci Cristina (L.P.S. Farul Constanța) și 0-3 în faţa favoritei numărul 3, Ciobanu Irina (C.S. Hidroconstrucția Slatina). În urma acestor rezultate, musceleanca a reușit să ocupe primul loc și implicit să obțină prima medalie din 2011.
Fototext: Adrian Dragomir


